Ćwicz umysł, tak jak ćwiczysz swoje ciało

przez  |  2 komentarze

Różnice pomiędzy tymi, którzy zdobywają medale, a tymi, którzy zajmują następne miejsca, drzemią w głowie -twierdzi Mateusz Kusznierewicz, żeglarz, mistrz olimpijski, mistrz świata i Europy.

Chcecie poznać tajemnice sukcesu innych olimpijczyków?

W grudniu 2015 swoją premierę ma książka „Siłownia Umysłu” Katarzyny Selwant, psychologa olimpijskiego, która spotkała się z tymi, którzy w świecie sportu osiągnęli wszystko, co tylko możliwe. Ich rozmowy po brzegi wypełnione są praktyczną wiedzą, ale i inspirującymi historiami, które pokazują jak ważny jest trening mentalny. Chociaż „Siłownia Umysłu” to nie tylko wywiady.

Ćwicząc w Siłowni Umysłu osiągasz lepszą koncentrację, pewność siebie, umiejętność radzenia sobie ze stresem. Uczysz się wyznaczania realnych celów, odnajdujesz wewnętrzną motywację, kształtujesz właściwą postawę. Te wszystkie umiejętności są kluczowe podczas uprawiania sportu i w trakcie zawodów. Wpływając na sposób myślenia, budujesz z własnego umysłu potężne wsparcie dla fizycznych możliwościtłumaczy Katarzyna Selwant.

W „Siłowni umysłu” swoją wiedzą dzielą się również:

Mateusz Kusznierewicz – żeglarz, mistrz olimpijski, mistrz świata i Europy.
„Różnice pomiędzy tymi, którzy zdobywają medale, a tymi, którzy zajmują następne miejsca, drzemią w głowie”.

Monika Pyrek – tyczkarka, olimpijka, trzykrotna medalistka mistrzostw świata.
„Sport to najlepsze, co mi się w życiu przytrafiło! Żałuję, że dosyć późno zaczęłam współpracę z psychologiem. Przypuszczam, że wiele dobrego mogłoby się przy takiej współpracy wydarzyć”.

Paweł Nastula – judoka, mistrz olimpijski, mistrz świata, mistrz Europy.
„Pamiętam, jak kiedyś na obozie klęczeliśmy na deskach 20 minut z zamkniętymi oczami i to był trening umysłu, zawziętości i wytrwałości”.

Luiza Złotkowska – łyżwiarka szybka, dwukrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich.
„Prowadziłam dzienniczek treningowy i w nim robiłam statystyki ze wszystkich sezonów. Nigdy nie zapisywałam, że byłam pierwsza, druga, trzecia, czwarta. Zapisywałam tylko swoje czasy”.

Joanna Jóźwik – biegaczka, finalistka mistrzostw świata na dystansie 800m.
„To, co sobie powiedziałam, to zastosowałam. To mi się strasznie podobało i zaufałam temu. Zaufałam autosugestii”.

Książka Katarzyny Selwant dostępna jest od 1 grudnia 2015 w Empiku >> tutaj.

Przeczytaj wywiad z Katarzyną Selwant >> Motywuję się dążeniem do sukcesu, a nie…

Bloguję, wywiaduję i dzielę się tym, co usłyszę od strategów i psychologów biznesu. Jestem autorką książki „Twarze polskiego biznesu. Rozmowy na kawie”, w której zamieściłam 10 humanistycznych wywiadów z czołowymi twórcami polskiego biznesu. Fascynują mnie świadomi i mądrzy liderzy, relacje uczeń-mistrz i procesy zmian. Podpisuję się pod słowami Brene Brown: „Wrażliwość nie jest oznaką słabości. To matka kreatywności, innowacji i zmian”.

  • To prawda, że wszystko zaczyna się w naszych głowach. W parze z treningiem fizycznym powinien iść trening mentalny, tylko w taki sposób można osiągnąć sukces. Bardzo ciekawa pozycja – chętnie przeczytam całość 😉

    • Joanna Rubin

      dziękuję za komentarz 🙂 Szykuję też wywiad z autorką, Katarzyną Selwant. Do końca roku powinien pojawić się na blogu. Serdeczności!