Dariusz Wróblewski: książki, które wydajemy są kotwicą i kołem ratunkowym

przez  |  Brak komentarzy
Poprzednia4 z 4Następna
Użyj klawiszy ← → (strzałek) aby nawigować

Myślałam, że kontakt z autorami kończy się na podpisaniu licencji na wydanie ich książek w Polsce.

Większość autorów, których książki publikujemy jeździ po świecie, prowadząc wykłady, prelekcje i warsztaty. Tym samym ci ludzie wspierają pozytywne przemiany na świecie i pomagają odnaleźć się innym. Zawsze bardzo się cieszymy, kiedy mogą przyjechać również do Polski. Przez wiele lat zajęcia w Polsce (ustawiania rodzinne wg. Berta Hellingera) prowadziła dr Joy Manne.

Regularnie odwiedza nasz kraj Jonette Crowley, twórca metody wewnętrznej integracji Soul Body Fusion. Nazywana w środowisku duchową Indiana Jones ze względu na swoje podróże po świecie oraz odkrywanie niezwykłych procesów i miejsc. Jonette przyjedzie do Polski również jesienią tego roku, podobnie jak Christian Felber, twórca alternatywnego modelu światowej ekonomii zwanego Gospodarką Dobra Wspólnego. Zapraszamy wszystkich na oba te wydarzenia. O szczegółach można przeczytać na stronie wydawnictwa – www.bialywiatr.com oraz portalu www.christianfelber.pl

Jakie ma Pan plany rozwoju wydawnictwa?

Kiedy rozpoczynałem działalność, planowałem wydanie kilku książek i być może zajęcie się czymś innym. Teraz, kiedy opublikowanych zostało 18 tytułów i w tym roku na premierę oczekuje 4-5 nowych książek, chcę dalej prowadzić tę firmę. Naturalnym rytmem wydane dotychczas książki zaczęły układać się w serie wydawnicze, które – co ciekawe – odpowiadają mojemu podejściu do życia i temu, co jest dla mnie ważne.

I tu znowu proszę o przykład.

Seria Shaumbra to książki, które opisują proces przemiany ludzkiej świadomości i rozwoju duchowego. Uczą jak stawać się twórcą własnego życia i jakich używać narzędzi, aby kierować własnym przeznaczeniem.

Seria Szaman Współczesny to tytuły, które promują życie w zgodzie ze sobą i dbanie o Matkę Ziemię. Seria Duchowość Ucieleśniona – to książki, które podkreślają wartość bycia człowiekiem i tego, że rozwój osobisty musi obejmować nie tylko dbałość o swoją duchowość czy religijność, ale również o relacje z innymi ludźmi, emocje, rozwój umysłowy czy zwykłe ludzkie przyjemności.

I wreszcie Seria Nowa Ziemia – Nowy Człowiek to tytuły, które opisując obecny proces zmiany wzorców, systemów i paradygmatów na Ziemi, przedstawiają wizję Nowego Świata. Ta wizja obejmuje każdą dziedzinę ludzkiej aktywności – począwszy od stylu wychowania dzieci czy komunikacji między ludźmi, poprzez nowe podejście do budowania domów, uprawy ziemi, zdrowia, obfitości i zarabiania pieniędzy po zupełnie nowe pomysły w sferze ekonomii, polityki i gospodarki.

Na pewno kolejne tytuły będą wpisywać się w zaprezentowane trendy, choć oczywiście jestem otwarty na nowe wyzwania i tematy. Planuję też wdrożyć kilka innowacyjnych pomysłów dotyczących reklamy i marketingu oraz … być może niedługo opublikować własną książkę.

serdecznie dziękuję za rozmowę.

Poprzednia4 z 4Następna
Użyj klawiszy ← → (strzałek) aby nawigować

Dziennikarka współpracująca z wieloma redakcjami. Blogerka (www.nakawie.pl), zawsze zaciekawiona przedsiębiorczością. Autorka książki "Twarze polskiego biznesu. Rozmowy Na Kawie" z wywiadami z czołowymi twórcami polskiego biznesu. Współorganizatorka popularnonaukowej konferencji TEDxPoznań. Blisko 10 lat była zawodowo związana z instytucjami finansowymi, m.in mBank i GRENKE.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.