Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Forbes: Potrzeba odwagi, by się zatrzymać, może nawet zaryzykować swoją karierę

przez  |  Brak komentarzy

Sabbatical leave jest w Polsce wciąż rzadkim zjawiskiem. Na długą przerwę w pracy trzeba się przygotować i finansowo zabezpieczyć. Moi rozmówcy, którzy się na nią zdecydowali, opowiadają, że warto. Czy zawodowy reset jest jednak dla każdego dobrym rozwiązaniem?

Najczęściej ruszają w świat, chcąc przemyśleć dotychczasową karierę i zdecydować, co dalej. Lecz niektórzy zostają w kraju, wylogowując się tylko z zawodowych obowiązków. Takie zatrzymanie się w biegu może być punktem zwrotnym, nowym początkiem w karierze. Gdy wychodzi się z trybu intensywnego działania, a wdraża tryb obserwacji i refleksji, umysł się otwiera. Opada wieloletni stres. Na sabbatical leave – czyli dłuższą, nawet roczną przerwę w pracy, niezwiązaną z nagłą utratą zdrowia czy bezrobociem – mogą sobie pozwolić ci, którzy mają z czego żyć. I mogą to pogodzić z życiem prywatnym. W Forbes Women prezentuję historie osób, które zdecydowały się na taki zawodowy reset – po czym wróciły do pracy z nową energią.

Cały artykuł dostępny jest również online na forbes.pl. 

Dziennikarka współpracująca z wieloma redakcjami. Blogerka (www.nakawie.pl), zawsze zaciekawiona przedsiębiorczością. Autorka książki "Twarze polskiego biznesu. Rozmowy Na Kawie" z wywiadami z czołowymi twórcami polskiego biznesu. Współorganizatorka popularnonaukowej konferencji TEDxPoznań. Blisko 10 lat była zawodowo związana z instytucjami finansowymi, m.in mBank i GRENKE.