Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Rozmowy na kawie #książka

przez  |  Brak komentarzy

Zaczęło się od tego, że ciągle zastanawiałam się, dlaczego jednym rozwój zawodowy płynie i to nawet przez 25 lat, a inni błyskawicznie topią się, i to w kałuży. Szukając odpowiedzi, prawie za każdym razem było tak samo. Siadaliśmy na kanapie, popijając kawę z mlekiem mocno wsłuchiwałam się w słowa moich ulubionych nauczycieli przedsiębiorczości. Do dziś z wypiekami na twarzy wspominam wielogodzinne rozmowy m.in z: dr Ireną Eris, Solange Olszewską, Teresą Mokrysz, dr Joanną Heidtman, Piotrem Voelkel czy Wojciechem Krukiem.

Takich spotkań było ponad 10. Dlatego moja nowa książka, której premierę planuję w roku 2016 zdecydowanie jest o tym, że wszyscy się możemy od siebie uczyć, że wiedza jest na wyciągnięcie ręki, że warto się nią dzielić. Przez ostatnie 12 miesięcy najeździłam się, nadyskutowałam, nasłuchałam. Dowiedziałam się wszystkiego, czego chciałam na temat rozwoju zawodowego. Mam poczucie, że rozprawiłam się z wieloma szkodliwymi mitami popkultury jaką czasami bywa tzw. psychologia sukcesu, m.in to, że zawsze trzeba być rycerzem w lśniącej zbroi, że po nas choćby potop, że cel uświęca środki, że ścinanie głów samurajskim mieczem jest strategią zbawienną. O tych nieprawdach nie wyczytacie miedzy wierszami książki. A do tego w uszach dudnią mi jeszcze słowa Brene Brown, amerykańskiego naukowca-gawędziarza, która mówi, że to właśnie wrażliwość jest matką wszelkich innowacji, kreatywności i zmiany.

24 października poprzedniego roku miałam zaszczyt wystąpić na konferencji TEDxPoznań, co było dla mnie przeżyciem wielkim, wspaniałym i inspirującym. Mówiłam o rozwoju zawodowym rozumianym jako podróżowanie, zmierzanie się ze sobą, niekoniecznie z innymi. Wspominam też o ksiażce, ale i o tym, że zawsze można zacząć wszystko od nowa… TEDxPoznań dał mi pewność, że to przywilej i radość obcować wśród odważnych i kreatywnych ludzi. Zerknijcie na wszystkie prelekcje >> tutaj. Są świetne!

Dziennikarka współpracująca z wieloma redakcjami. Blogerka (www.nakawie.pl), zawsze zaciekawiona przedsiębiorczością. Autorka książki "Twarze polskiego biznesu. Rozmowy Na Kawie" z wywiadami z czołowymi twórcami polskiego biznesu. Współorganizatorka popularnonaukowej konferencji TEDxPoznań. Blisko 10 lat była zawodowo związana z instytucjami finansowymi, m.in mBank i GRENKE.