Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 3)

Jak skutecznie się komunikować i tworzyć zespoły? #MYpraca

przez  |  Brak komentarzy

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Wydział Prawa i Administracji UAM

#MYpraca

Jak skutecznie się komunikować i tworzyć zespoły?

Zapraszamy na bezpłatne wykłady i warsztaty z autorytetami i praktykami biznesu.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to bezpłatne, czterodniowe akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, a także gości z innych regionów kraju.

W tym roku zorganizowaliśmy specjalny blok #MYpraca z inspiracjami i wskazówkami, do wykorzystania w wykonywaniu zawodów prawniczych oraz organizowaniu zespołów biznesowych, czy też uniwersyteckich. Porozmawiamy o etyce w biznesie, budowaniu partnerstwa i otwartości w zespołach, które sprzyja ich skuteczności i innowacyjności oraz o tym, co Zygmunt Freud nazwał tak: „Nie można na gruzach szczęścia rodzinnego zbudować sukcesu w biznesie”.

Kiedy?

26 kwietnia w godz. 10.00 – 15.00

Gdzie?

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Wydział Prawa i Administracji

al. Niepodległości 53 w Poznaniu.

WYKŁADY (liczba osób 380)

Godzina 10:00-11:00

Turkusowa samoorganizacja i etyka w biznesie (organizacje oparte na godności i kooperacji)

prof. Andrzej Blikle, profesor zwyczajny w Instytucie Podstaw Informatyki PAN, członek Academia Europaea, honorowy prezes stow. Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Centrum im. Adama Smitha, członek ponad 20 innych organizacji. Zarejestruj się >>

Godzina 11:15-12:00

Budowanie partnerstwa i bliskości, jako element przewagi konkurencyjnej – budowa elastyczności i innowacyjności organizacji

Grażyna Jaworska-Piotrowska, mediator, mentor. W ostatnich latach pełniła funkcję Dyrektora Zarządzającego Procesem Transformacji Omnicanal i Prezesa Fundacji Leroy Merlin Polska. Zarejestruj się >>

Godzina 12:15-13:00

Równowaga w życiu jak niezbędny element sukcesów na gruncie zawodowym

Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji międzynarodowych, od 16 lat związana z DHL Express. Zarejestruj się >>

Warsztaty (liczba miejsc ograniczona):

Godzina 11:15-15:00 (z przerwami)

W drodze do turkusowej samoorganizacji

prof. Andrzej Blikle

Budowanie turkusowej cywilizacji wymaga opanowania zasad dobrej komunikacji oraz pozbycia się toksycznych metod zarządzania. Do tych ostatnich należą tzw. „systemy motywacyjne” oparte na paradygmacie kija i marchewki. Wykład „Dylemat lidera” jest poświęcony wyjaśnieniu, dlaczego tak się dzieje, jakie przynosi skutki i jak należy postępować, aby skutecznie wspomagać ludzi w budowaniu ich własnej motywacji wewnętrznej.

Przed i po wykładzie odbędą się dwa warsztaty poświęcone komunikacji interpersonalnej. To bardzo ważny temat, bo bez dobrej komunikacji nie daje się zbudować relacji partnerskich w zespole, a bez tego nie będzie ani zaufania, ani odpowiedzialności.

Zarejestruj się >>

Godzina 11:15-15:00

Dylematy komunikacyjne w zawodzie prawnika. Jak skutecznie się komunikować? – Leszek Ciosek oraz Jarosław Hołwek, z firmy szkoleniowej Kaizen Perfection.

Spójrzmy na dwie perspektywy komunikacyjne: 

Pierwsza: na sali sądowej, w sporach i stawianiu warunków, gdzie liczy się dobór argumentów, figury retoryczne, logika, umiejętność wchodzenia w konfrontację, zbijania argumentów przeciwnika – jednym słowem gra, batalia, walka. I tego prawnicy są głównie uczeni.

Druga: tam, gdzie trzeba się zrozumieć, porozumieć, współpracować, szukać punktów wspólnych: w konfliktach z ważnymi osobami, ze współpracownikami, z klientami. Gdzie liczy się otwartość, umiejętność słuchania, wciągania do współpracy, rozumienia odmiennej perspektywy, konstruktywna komunikacja.

Doświadczenie pokazuje, że prawnicy mają umiejętność w pierwszym obszarze, a deficyt w drugim. I dlatego w drugim Leszek Ciosek i Jarosław Hołwek przeprowadzą kilka ćwiczeń dotyczących konstruktywnej, otwartej komunikacji win-win oraz pokażą w jakich obszarach jest ona potrzebna prawnikom.

Zarejestruj się >>

Uczestnictwo we wszystkich blokach oraz w warsztatach jest bezpłatne. Wymagana jest tylko rejestracja na stronie wydarzenia http://festiwal.amu.edu.pl/

W razie pytań prosimy o kontakt pod mailem: kne@amu.edu.pl

Organizatorzy bloku #MYpraca:

Dr Michał Urbańczyk: Wydział Prawa i Administracji UAM (www.prawo.amu.edu.pl)
Joanna Rubin – blog www.nakawie.pl
Konrad Wiśniowski – prezes zarządu Grenkeleasing Sp. z o.o. (www.grenkeleasing.pl)

Dziennikarka współpracująca z wieloma redakcjami. Blogerka (www.nakawie.pl), zawsze zaciekawiona przedsiębiorczością. Autorka książki "Twarze polskiego biznesu. Rozmowy Na Kawie" z wywiadami z czołowymi twórcami polskiego biznesu. Współorganizatorka popularnonaukowej konferencji TEDxPoznań. Blisko 10 lat była zawodowo związana z instytucjami finansowymi, m.in mBank i GRENKE.