Iwona Konstanty: CSR nie jest działalnością charytatywną

przez  |  Brak komentarzy
Użyj klawiszy ← → (strzałek) aby nawigować

Jak obszar HR łączy się z CSV w Waszej organizacji?

Pracownicy to najcenniejszy dla firmy Nestlé zasób. Naszym celem jest przede wszystkim zapewnienie możliwości rozwoju i zdobywania doświadczenia dla obecnych i potencjalnych pracowników.

Właśnie dlatego Nestlé prowadzi program walki z bezrobociem młodych – Inicjatywę Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth, w ramach której zadeklarowaliśmy zatrudnić 10 000 młodych ludzi w całej Europie do 2016 roku, a kolejne 10 000 zaprosić na płatne staże i praktyki. W Polsce programem objęte zostanie 800 osób. Tym samym wspieramy zatrudnianie ludzi młodych do 30. roku życia, czyli grupę, w której wskaźnik bezrobocia w niektórych krajach Europy przekracza nawet 50%, a w Polsce wynosi 28%.

Jesteśmy w stałym kontakcie ze studentami, szkolimy i prowadzimy warsztaty ułatwiające młodzieży szukanie pracy, pisanie CV, radzenie sobie podczas rozmów kwalifikacyjnych itp.

Proszę podać przykład zaangażowania Waszych pracowników w projekty CSV.

Zgodnie ze strategią Tworzenia Wspólnej Wartości staramy się na całym świecie rozwijać odpowiedzialne pozyskiwanie naszych surowców.

W Polsce 70% surowców pochodzi od polskich dostawców. Dla przykładu współpraca z rolnikami, którzy dostarczają surowce do naszej fabryki w Rzeszowie, trwa już ponad 50 lat. Nasi pracownicy fabryki w Rzeszowie edukują rolników, od których kupują surowce, w zakresie właściwej i bezpiecznej uprawy. Odwiedzają plantacje, gdzie wspólnie z rolnikami zastanawiają się nad jeszcze bardziej efektywną uprawą warzyw i owoców.

Jakie efekty osiągnęliście?

Wspieramy lokalnych partnerów biznesowych. Obecnie średnio 70% surowców pozyskiwanych jest od lokalnych producentów, ale np. w 2013 roku w fabryce w Rzeszowie aż 100% świeżych warzyw i owoców wykorzystywanych do produkcji posiłków dla dzieci i niemowląt marki Nestlé Nutrition zostało zakupionych od lokalnych dostawców.

Bardzo dbamy o redukcję wagi i masy naszych opakowań. Chcemy redukować około 150 ton opakowań rocznie. W ramach Inicjatywy Na Rzecz Zatrudnienia Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth naszym celem do 2016 roku jest stworzenie możliwości zatrudnienia dla prawie 800 osób i konsekwentnie go realizujemy.

Użyj klawiszy ← → (strzałek) aby nawigować

Dziennikarka współpracująca z wieloma redakcjami. Blogerka (www.nakawie.pl), zawsze zaciekawiona przedsiębiorczością. Autorka książki "Twarze polskiego biznesu. Rozmowy Na Kawie" z wywiadami z czołowymi twórcami polskiego biznesu. Współorganizatorka popularnonaukowej konferencji TEDxPoznań. Blisko 10 lat była zawodowo związana z instytucjami finansowymi, m.in mBank i GRENKE.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.