Justyna Wydra: prawdziwy sukces osiągają ci, którzy odważą się złamać konwenanse

przez  |  Brak komentarzy
Poprzednia1 z 3Następna
Użyj klawiszy ← → (strzałek) aby nawigować

O tym, czy można mieć pracę, którą się kocha i taką, która kocha nas, rozmawiam z Justyną Wydrą, współautorką książki “Praca wymarzona”.

Justyna Wydra od początku swojej kariery zawodowej związana jest z pisaniem, jako dziennikarka gospodarcza w „Gazecie Prawnej”, następnie specjalistka ds. PR i marketingu, dziennikarka luźno związana z redakcjami gazet customowych, menedżerka marki w wydawnictwie książkowym. Temat zmieniającego się rynku, szukania pracy i przebiegu procesu rekrutacji zna z autopsji. Rynkiem pracy pod kątem socjologicznym interesuje się także hobbystycznie. Ostatnio szczególnie fascynuje ją temat zachowania równowagi między życiem zawodowym i prywatnym.

Joanna Rubin/ Jakie wydarzenia były inspiracją do napisania książki “Praca wymarzona”?

Justyna Wydra: Poszukiwania pracy – oczywiście. Zmiana miejsca zatrudnienia to świetna okazja do tego, by się odrobinę wyciszyć, usiąść i zastanowić nad tym, co się chce robić dalej.

Jako potencjalny kandydat mam duże doświadczenie osobiste, a tzw. drugą stronę reprezentowała Sylwia Konik, rekruter z zawodu i pasji. Wspólnie starałyśmy się podejść do tematu od nieco innej strony, niż czynią to zwykle poradniki zawodowe.

Co to jest praca wymarzona?

Właśnie! Praca wymarzona to wypadkowa naszych wyobrażeń o pracy idealnej i ograniczeń, jakie mamy w życiu. Innymi słowy, aby znaleźć taką pracę, trzeba usiąść i zastanowić się, co jest dla nas ważne w życiu zawodowym i jakie wyrzeczenia jesteśmy gotowi ponieść, by to osiągnąć.

Chcesz być trenerem? Super! A czy jesteś gotów na nieustanne służbowe podróże? Marzysz o zawodzie prawnika? Masz pieniądze na start w zawodzie? Bogatych krewnych, którzy cię wesprą? Determinację, by przez parę pierwszych lat utrzymać się za niewielkie pieniądze?

I jeszcze jedno: work-life balance. Czy praca, jaką chcesz podjąć, zapewni ci ten właściwy balans? Jeśli jesteś singlem, absolwentem studiów, praca 16h na dobę na samym dole społecznej drabiny korporacji może być dla ciebie OK., ale gdy masz rodzinę…

Są tacy, którzy twierdzą, że praca wymarzona nie istnieje. Bo ideałów nie ma, że trzeba pracować, bo bez pracy nie ma kołaczy. I co takim osobom by Pani powiedziała?

Wymarzona praca nie jest idealna i pewnie, że trzeba pracować. Jednak kto powiedział, że całe życie zawodowe mamy się męczyć na niesatysfakcjonującym nas stanowisku, w nudnej pracy, za marne pieniądze albo z ludźmi, z którymi nie znajdujemy wspólnego języka?

Pracujmy, jednak zróbmy listę celów, jakie chcielibyśmy osiągnąć w nowej, lepszej pracy i dążmy konsekwentnie do ich realizacji. Krok po kroczku – z pracy znienawidzonej do tej wymarzonej.

W swoim życiu zawodowym miała Pani przyjemność rekrutować. Co motywowało kandydatów do poszukiwania pracy?

Poprzednia1 z 3Następna
Użyj klawiszy ← → (strzałek) aby nawigować

Dziennikarka współpracująca z wieloma redakcjami. Blogerka (www.nakawie.pl), zawsze zaciekawiona przedsiębiorczością. Autorka książki "Twarze polskiego biznesu. Rozmowy Na Kawie" z wywiadami z czołowymi twórcami polskiego biznesu. Współorganizatorka popularnonaukowej konferencji TEDxPoznań. Blisko 10 lat była zawodowo związana z instytucjami finansowymi, m.in mBank i GRENKE.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.