Justyna Wydra: prawdziwy sukces osiągają ci, którzy odważą się złamać konwenanse

przez  |  Brak komentarzy
Poprzednia3 z 3Następna
Użyj klawiszy ← → (strzałek) aby nawigować

Człowiek jest zwierzęciem stadnym. Kierowanie się w tę samą stronę jest łatwiejsze i pozornie bezpieczniejsze, niż wybór drogi pod prąd.

Jednak prawdziwy sukces osiągają ci, którzy odważą się złamać konwenanse i wybrać własną ścieżkę. Warto tylko pamiętać o tym, że droga pod prąd jest dużo trudniejsza. I choć nagroda na jej końcu może czekać wielka, nie mamy gwarancji sięgnięcia po nią.

OK., to jakie należy podjąć kroki, aby postarać się o pracę wymarzoną?

O tym właśnie jest nasza książką. Zapraszam do lektury.

Do tematu trzeba podejść poważnie i metodycznie. Zacząć od autoanalizy, wspierając ją w razie potrzeby coachingiem (profesjonalnym lub przyjacielskim), zrobić listę priorytetów i ograniczeń. W miarę możliwości uzupełnić braki w wiedzy, doświadczeniu. Uruchomić kontakty i działać.

To odpowiedzialny proces, w którym czeka nas wiele satysfakcji, ale i wyzwań. Jaki sposób myślenia będzie wspierał nas na tej drodze?

Zdecydowanie win-win. Musimy spojrzeć na siebie jak na towar, który chcemy dobrze sprzedać.

Dlaczego pracodawca ma zapłacić właśnie za nasz czas. Co może zyskać dzięki zatrudnieniu nas? To może być smutne dla wielu osób, bo niewielu ludzi lubi sprzedawać, jednak szukanie pracy jest… sprzedawaniem. Sprzedawaniem samego siebie. Dobrze to sobie uświadomić jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną.

Co możemy osiągnąć w długoterminowej perspektywie mając pracę marzeń?

Spokój. Wykonując pracę, którą lubimy, która przynosi nam dobre pieniądze i satysfakcję, czujemy po prostu spełnienie zawodowe.

Perspektywa zbliżającego się poniedziałku nie wywołuje w nas wewnętrznego dygotu. Nie odliczamy dni do weekendu, wakacji, emerytury. Po prostu – pracujemy i jest nam z tym dobrze. Biorąc pod uwagę perspektywę pracy do 67 a może nawet 70 roku życia, warto chyba zadbać o to, by kolejne lata kariery zawodowej były dla nas jak najprzyjemniejsze?

Dziękuję Pani Justyno za rozmowę!

Poprzednia3 z 3Następna
Użyj klawiszy ← → (strzałek) aby nawigować

Dziennikarka współpracująca z wieloma redakcjami. Blogerka (www.nakawie.pl), zawsze zaciekawiona przedsiębiorczością. Autorka książki "Twarze polskiego biznesu. Rozmowy Na Kawie" z wywiadami z czołowymi twórcami polskiego biznesu. Współorganizatorka popularnonaukowej konferencji TEDxPoznań. Blisko 10 lat była zawodowo związana z instytucjami finansowymi, m.in mBank i GRENKE.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.