Strona głównaHobbyGry planszowe do kawy, które rozwijają umiejętności logicznego myślenia

Gry planszowe do kawy, które rozwijają umiejętności logicznego myślenia

Chwila oddechu od pędu codziennego życia, jaką gwarantuje nam moment przerwy na kawę, to coś, co uwielbiamy wszyscy. Okazuje się, że rytuał ten można urozmaicać, a logiczne gry planszowe wydają się być doskonałym na to sposobem. Oto kilka najciekawszych pozycji planszówkowych, w które warto zagrać w towarzystwie świeżo palonej arabiki!

Gry planszowe idealne do kawy

Rynek gier planszowych jest ogromny, jednak w kontekście planowania rozgrywek przy kawie warto wziąć pod uwagę mechanikę samej rozgrywki i minimalną liczbę uczestników zabawy. W grze „Spectrum” zastosowanie znalazły dwa aspekty, które niemalże zawsze gwarantują satysfakcjonującą rozgrywkę. Analityczne myślenie i znajomość przewidywania skojarzeń poszczególnych graczy okazują się tutaj niezbędne, a wraz ze zwiększeniem liczby uczestników wzrasta również poziom kooperacji oraz interakcji pomiędzy graczami. Celem rozgrywki jest bowiem wskazanie przy użyciu tarczy zegara punktów, które najlepiej odpowiadają pod względem wybranego przedziału konkretnym hasłom. Dynamiczny przebieg gry w połączeniu z koniecznością aktywnego uczestnictwa w zabawie to gotowy przepis na spotkanie przy kawie ze znajomymi, które zapamiętacie na długo!

Najlepsze gry planszowe są obecne na polskim rynku od lat, a opis ten doskonale pasuje do planszówki „Wsiąść do pociągu: Europa”. Tutaj również przydatne okaże się logiczne i strategiczne myślenie, jednak zwycięzcą będzie mógł zostać tylko jeden gracz – osoba, która w najszybszy i najefektywniejszy sposób zrealizuje swoje kolejowe cele. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak!

Stymulowanie myślenia a gry planszowe przy kawie – najlepsze propozycje

Ciekawy sposób na urozmaicenie wspólnego picia kawy oferuje gra „Decrypto”. Celem zabawy jest osiągnięcie perfekcji w szyfrowaniu wylosowanych słów, tak aby uczestnicy tej samej drużyny mogli z łatwością zgadnąć konkretną kombinację. W czasie tury jednej ekipy druga drużyna nie pozostaje jednak bezczynna – przeciwnicy w tym czasie mogą notować każdą wskazówkę wypowiadaną przez szyfranta, aby w efekcie odnaleźć w pozornie niepowiązanych ze sobą słowach klucz, który odkryje metodę szyfrowania oponentów. Wiele godzin dobrej zabawy gwarantowane!

Poszukując z kolei prostych gier logicznych, które sprawdzą się podczas spotkań kawowych, warto zapoznać się z planszówką „Rummikub”. Składa się ona z prostego zestawu płytek i tabliczek, które każdy uczestnik losuje, a następnie ma za zadanie odnaleźć najwyżej punktowaną kombinację cyfr. Cała zabawa nie powinna zająć więcej niż kilkadziesiąt minut, jednak jedno jest pewne – potrzeba będzie dużo kawy, aby wysilić każdą szarą komórkę w mózgu podczas rozgrywki!

Lubisz gry, w których trzeba myśleć? Zagraj w „Splendor”!

Planszowe gry logiczne nie muszą opierać się wyłącznie na kombinacjach cyfr i dogłębnym analizowaniu każdego ruchu przeciwnika. „Splendor” to jedna z najpopularniejszych gier planszowych, a pomimo prostej mechaniki rozgrywki liczba miłośników tego tytułu powiększa się każdego roku. Sens samej gry jest banalnie prosty – celem graczy jest nabywanie kolejnych klejnotów i dóbr osobistych, aby w końcowym rozrachunku zyskać tytułowy splendor. Osiągnięcie tego będzie jednak możliwe wyłącznie wtedy, gdy obrana taktyka kolekcjonowania żetonów i kart okaże się być skuteczna. Umiejętność logicznego myślenia jest więc w „Splendorze” receptą na zwycięstwo. Podobnie jak w przypadku każdej z wymienionych propozycji taka zabawa okaże się niemalże idealna w połączeniu z zapachem palonych ziaren kawy i doborowym towarzystwem!

Artykuł zewnętrzny.

POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Z tej kategorii