Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów fryzjerskich jest koloryzacja. Statystycznie pierwszy raz farbujemy włosy w wieku 22 lat, zaś ponad 90% kobiet robi to regularnie. A jak przystało na zabieg fryzjerski i ten bywa obciążający dla naszych włosów. Dlatego tak ważna jest właściwa pielęgnacja. Jak ją wykonać i o czym pamiętać?
Jak często można farbować włosy?
Udając się do salonu fryzjerskiego, czasami można usłyszeć, że włosy można farbować nawet co 1,5 miesiąca. Ale jak możecie się domyślić taka opinia jest spowodowana chęcią zarobku. Owszem można tak często farbować włosy, ale trzeba liczyć się z tym, iż z każdym farbowaniem będą coraz słabsze i przesuszone. W jeszcze gorszym stanie mogą być, gdy tak często będziecie je rozjaśniać. Najlepiej farbować włosy co 2,5-3 miesiące. Owszem odrost będzie widoczny. Ale wtedy możecie użyć pudrów matujących, które nie obciążają włosów. Możecie także wykonać tonowanie. W tym przypadku trzeba wiedzieć, że toner nie wnika w łuskę włosa, a zwyczajnie ją oblepia. Ważny jest także rodzaj farby, którą wykorzystujecie do koloryzacja. Jaką farbą do włosów blond wybrać? Na pewno możemy polecić taką bez amoniaku, który nadaje bardzo intensywny i często drażniący zapach. Dobrze jeżeli w farbie znajduje się także kompleks witamin. Jednocześnie zaraz po farbowaniu należy zapewnić włosom dokładne nawilżenie.
Jak nawilżać włosy farbowane czy rozjaśniane?
Włosy farbowane czy też rozjaśniane wymagają szczególnej pielęgnacji oraz nawilżenia. Jednocześnie wcale nie jest to czasochłonne czy skomplikowane. Przede wszystkim zamiast tradycyjnego mycia włosów szamponem lepiej zastosować metodę OMO, która zapewnia włosom podwójne nawilżenie. Polega ona na umyciu włosów odżywką, potem szamponem, a na koniec na zaaplikowaniu maski. Oczywiście kluczem do sukcesu, czyli w tym przypadku pięknych włosów, jest wybór właściwych kosmetyków. Polecamy Wam odżywkę z olejami roślinnymi. Możecie zdecydować się na taką, która w składzie ma kwas hialuronowy. Otóż ten składnik nie tylko nawilża włosy, ale też zapobiega rozchylaniu się łuski, a do tego wszystkiego tworzy na włosach film ochronny chroniący je przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. A jaki szampon wybrać? Najlepiej ten oczyszczający, ale i łagodzący podrażnienia skóry głowy. Możemy Wam polecić szampon z dodatkiem rumianku czy pokrzywy. A jeżeli Wasza skóra głowy bardzo się przetłuszcza, to wybierzcie szampon z glinką. Pozostaje jeszcze maska. Możecie np. zdecydować się na tą z keratyną, która działa na włosy niczym cement, doskonale je spajając. Zapewnia także gładkość i zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Raz w tygodniu należy jeszcze wykonać olejowanie. Polega ono na nałożeniu olejku na całą powierzchnię włosów, ale 2 cm od nasady. Następnie czekamy godzinę, a po tym czasie możemy już przejść do spłukania olejku i umycia włosów metodą OMO.
Czy można stylizować włosy farbowane na ciepło?
Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zasadniczo możecie stylizować włosy, ale nie powinnyście tego robić zbyt często. Pewne jest to, że za każdym razem należy zastosować spray termoochronny. Warto także suszyć włosy letnim nawiewem i wykorzystywać suszarkę z funkcją jonizacji, która zapobiega puszeniu się włosów. Jeżeli chcecie pokręcić włosy na lokówce, to mamy dla Was lepsze rozwiązanie, które jest mniej obciążające dla włosów, czyli wysuszenie ich suszarką z dyfuzorem.
Artykuł sponsorowany