Strona głównaKulturaRodzina Monet - dlaczego ta seria książek stała się tak popularna?

Rodzina Monet – dlaczego ta seria książek stała się tak popularna?

Seria „Rodzina Monet” autorstwa Weroniki Anny Marczak podbiła serca młodych czytelników nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Co sprawia, że jej książki cieszą się taką popularnością?

Rodzina Monet — Poznaj prawdziwy bestseller wśród książek dla młodzieży

„Rodzina Monet” to cykl powieści Young Adult, przeznaczonych dla starszych nastolatków i młodych dorosłych w wieku co najmniej 16 lat. Dlaczego warto zwrócić na to uwagę? Z dwóch powodów. Po pierwsze główna bohaterka oraz pozostałe postacie są w podobnym wieku. A po drugie książki zawierają treści nieodpowiednie dla młodszych czytelników, takie jak: wulgaryzmy, sceny seksualne czy toksyczne relacje.

W 2019 roku na Wattpadzie pojawił się pierwszy tom sagi „Rodzina Monet. Skarb”, który szybko zyskał ogromną popularność i uznanie wśród użytkowników portalu. W 2022 roku ukazała się wersja papierowa książki opublikowana przez wydawnictwo You&YA. Seria składa się z następujących książek: „Rodzina Monet: Skarb”, „Rodzina Monet: Królewna” (2 części), „Rodzina Monet: Perełka” (2 części) oraz „Rodzina Monet: Diament” (część 2: premiera: 27 marca 2024).

Opowieść o przygodach i wyzwaniach dorastającej Hailie Monet zyskała popularność wśród młodych czytelników, nie tylko w Polsce, ale także za granicą.
W 2022 roku Weronika Anna Marczak otrzymała tytuł Pisarki Roku w plebiscycie „Bestsellerów Empiku”.

Rodzina Monet — Seria, która porusza ważne problemy społeczne i osobiste

O czym jest Rodzina Monet? Niespełna piętnastoletnia Hailie Monet z Wielkiej Brytanii, po tragicznej śmierci swojej ukochanej matki i babci dowiaduje się, że ma pięciu starszych przyrodnich braci, z którymi musi zamieszkać w luksusowej amerykańskiej willi w Pensylwanii. Nastolatka staje przed wieloma wyzwaniami, próbując odnaleźć się w nowej rodzinie, szkole i w zupełnie obcym kraju. Z pewnością nie pomaga w tym chłód i niedostępność nowego rodzeństwa oraz trudne relacje z rówieśnikami ze szkoły.

Seria porusza ważne problemy społeczne, takie jak przemoc, molestowanie, uzależnienia, dyskryminacja czy tożsamość płciowa.

Rodzina Monet — Dlaczego warto przeczytać?

Jednym z powodów sukcesu serii jest zaskakująca i trzymająca w napięciu fabuła. „Rodzina Monet” to opowieść o dorastaniu, poszukiwaniu własnej drogi i pokonywaniu największych życiowych trudności. Z pewnością nie jest to typowa powieść miłosna dla nastolatków, a sama historia koncentruje się na temacie rodziny i bliskich. Nie brakuje również wątków romantycznych i sensacyjnych, a także elementów dramatu i przygody. Ponadto autorka stworzyła bogaty zbiór różnorodnych i barwnych postaci. Jej książki są także pełne humoru, głębokich emocji oraz zaskakujących zwrotów akcji, które trzymają w napięciu aż do ostatniej strony.

„Rodzina Monet” to seria, która ma szansę zapisać się w historii literatury młodzieżowej. Wciągająca fabuła, przystępny język i wartkie zwroty akcji sprawiają, że książki z tej serii to idealny wybór na udany relaks po szkole lub pracy. Jeśli jeszcze nie znacie tej serii, koniecznie sięgnijcie po nią. Nie pożałujecie!

Artykuł gościnny.

POWIĄZANE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Z tej kategorii